Pravidla inzerce na inzercevcr.cz

Pravidla inzerce

Níže uvedená pravidla jsou nedílnou součástí provozích podmínek Provozní podmínky - Inzerce v České republice (inzercevcr.cz). Jejich dodržování je povinné pro každého, kdo zde chce inzerovat. V případě porušení pravidel jsou správci oprávněni dotyčnému zamítnout či smazat inzeráty a uživatelské účty, případně znemožnit přístup na HyperInzerci (například zablokováním registrace, e-mailové adresy nebo IP adresy), doporučujeme proto všem inzerentům se s pravidly důkladně seznámit.

Dodržujte slušnost a zákony

Samozřejmostí je slušnost a dodržování zákonů a dalších nařízení - vyvarujte se, prosím, urážlivých výroků, vyřizování osobních účtů, propagace různých ilegálních politických hnutí a všech dalších věcí, které jsou v rozporu s obecnou slušností a právním řádem České republiky.

Dbejte pokynů správců webu

Správa HyperInzerce si vyhrazuje právo smazat jakýkoliv obsah webu, který je dle jejího názoru v rozporu se zákony, slušnými mravy nebo je jinak nevhodný. Zároveň si vyhrazuje právo znemožnit přístup uživatelům, kteří se zachovají výše uvedeným způsobem nebo přímo poruší pravidla a provozní podmínky.

Inzerujte pouze do vhodných sekcí

Vkládejte, prosím, inzeráty i firmy pouze do odpovídajících kategorií. Pokud pro svůj inzerát nemůžete najít vhodnou sekci, neváhejte nás kontaktovat a my po zralé úvaze rádi vytvoříme sekci novou. Pozor, odpovídající kategorií se nemyslí kategorie příbuzná - např. nabídka na pojištění vozidla nepatří do sekce osobní auta (do té patří jen inzerce jednotlivých konkrétních vozů).

Inzerujte jednu věc do jedné sekce pouze jednou

Za porušení pravidel inzerování považujeme také opětovné vkládání stejného nebo podobného inzerátu do jedné kategorie několikrát za sebou.

Inzerujte v rozumné míře

Server HyperInzerce je určen především pro soukromou inzerci. Inzeráty sice mohou vkládat i firmy, všichni ale musejí respektovat limity stanovené správci. Nepřejeme si zbytečné zahlcování výpisu několika po sobě jdoucími inzeráty od stejného uživatele či zahlcení jedné sekce inzeráty od jednoho inzerenta obecně. Obecně platí, že v jedné sekci by nemělo být více než 5 inzerátů od jednoho inzerenta za sebou. V případě, že by jich bylo víc, podléhá schválení posouzení administrátora. Nepřípustná je též jakákoliv automatizace inzerce, která není výslovně povolena našimi správci. Obcházení limitů je považováno za porušení pravidel.

Firemní inzerce musí být označena jako firemní

Firemní inzeráty musejí být jasně označeny, tzn., že firma musí mít alespoň bezplatnou registraci v Adresáři firem a musí vkládat inzeráty jako firemní. Jde nám o transparentnost inzerce - žádná seriózní firma se nemusí skrývat za anonymní účet a neseriózní firmy na HyperInzerci nepatří. Dále je zakázáno vkládat do nadpisu inzerátu název firmy nebo odkaz na její web, od toho je tu záznam v Adresáři firem. Nerespektování tohoto pravidla vede nejen ke smazání inzerátů, ale i ke smazání uživatelského účtu.

Inzerujte pouze konkrétní zboží a služby

Je povoleno inzerovat pouze konkrétní předmět nebo službu. Bezplatná inzerce není (na rozdíl od placené reklamy) určena k něčí propagaci, ale k přímému nákupu a prodeji. Pokud např. prodáváte výpočetní techniku, zvolte ze své nabídky konkrétní kusy a inzerujte každý z nich v jednotlivých inzerátech - na konci textu inzerátu samozřejmě můžete uvést, že toho prodáváte více.

Inzerujte tak, aby se zájemce dozvěděl zásadní informace již na Hyperinzerci

Je zakázáno vkládat inzeráty typu „Napište si na e-mail o více informací.“ Limit počtu znaků textu inzerátu je dostatečný, aby se do textu vešlo vše podstatné. Navíc máte možnost připojit k inzerátu odkaz. Vylákávání e-mailových adres uživatelů a maskování podezřelých činností netolerujeme. To platí zejména pro nabídky práce a brigád, kde je třeba uvádět konkrétní požadavky na uchazeče a náplň práce na dané pozici.

Používejte co nejkonkrétnější odkazy

Odkazy v inzerátech vkládejte pouze do kolonky, která je k tomu vyhrazená, a směřujte je co nejpřesněji. Musí jít o odkaz přímo na předmět nebo službu (ne homepage, kde si kupující musí předmět nebo službu dále dohledávat).

Zákaz provizních systémů

Je zakázáno inzerovat weby nebo služby, které fungují na principu tzv. referral nebo affiliate programů. Podstatou těchto programů je provize pro inzerujícího uživatele za každého dalšího návštěvníka, kterého přivede. Na tom samo o sobě není nic špatného, ve finále to ale vede k zahlcování inzerce odkazy na stejné weby, což je pochopitelně pro návštěvníky nežádoucí.

Zákaz animovaných obrázků

Je zakázáno vkládat animované GIFy – animace je vyhrazena pro reklamu. Mnoho uživatelů inzertních portálů zbytečně obtěžuje.

Zákaz konkurence

Je zakázáno vkládat odkazy na jiné inzertní nebo aukční weby nebo jinak dělat reklamu konkurenci, tzn. webům zaměřeným podobně jako HyperInzerce.

Vystupujte transparentně

Vždy uvádějte skutečné kontaktní údaje.

Zákaz podezřelé inzerce a podvodné inzerce

Kromě inzerátů, které porušují výše uvedená pravidla, existují i jisté problematické druhy inzerátů, o které nemáme na základě zpětné vazby od uživatelů HyperInzerce zájem. Jedná se např. o nabídky práce v různých centrech wellness, regenerace apod., práce kosmetických konzultantů, dále různé „klikačky“, příjem reklamních e-mailů, vyplňování dotazníků, distribuci letáků, kompletaci výrobků atd. Tyto inzeráty často obsahují velké riziko podvodů a „letadel“, skrývají se za nimi různé MLM, referral a affiliate systémy a jejich inzerenti často porušují i další pravidla inzerce a mají tendenci spamovat. Na tyto inzeráty se proto zaměřujeme a většinu z nich ihned zamítáme a mažeme uživatelské účty uživatelům, kdo je vložili.